Preken beluisteren
Fijn dat je deze pagina bezoekt. Hieronder vind je de preek van afgelopen zondag. Wil je nog meer of een eerdere preek beluisteren? In de rechterkolom hebben we alle preken overzichtelijk voor je gegroepeerd op serie of thema.
Luisteren naar preken is als 'eten'; je wordt er door opgebouwd en je krijgt 'energie'.
Zelfbedachte godsdienst
Gelezen
Vanmorgen spreekt Patrick Nullens, rector van de theologische universiteit in Leuven over het vervolg van Kolossenzen 2. Vorige week hebben we de roep gehoord: 'Volg Hem!'. Vandaag wordt dit vervolgd door: '....en laat u niet afleiden door zelfbedachte godsdienst.'
Patrick benoemt in de preek kenmerken van een zelfgemaakte godsdienst: concreet, schaduw, oordelend, pseudo wijsheid, vervreemding, eigen bevrediging. Hij licht dit verder toe.
Volg de Weg. Dat is geen systeem, maar een weg en laat je niet afleiden, maar richt je op Christus.
Enkele vragen waar je over na kunt denken:
- Herken je in jouw leven dat er juist ‘religieuze dingen’ zijn die afleiden van de weg van Christus? Hoe kun je dit voorkomen? In welk opzicht is het ‘zoeken van de dingen die boven zijn (3:1) hier behulpzaam.
- Ervaar je dat religiositeit vervreemdend kan werken van de dagelijkse werkelijkheid (de orde van de schepping) en de concrete wandel met Christus. Geef enkele voorbeelden.
- Hoe kan grondige studie van de Schrift ons helpen om juist bij de kern van de zaak te blijven? Kun je een voorbeeld geven uit de Brief aan de Kolossenzen, het Oude Testament en de EvangeliĆ«n. Bestaan er ook vormen van ‘bijbelstudie’ die ons juist afleiden van het centrum?
- Kun je een voorbeeld geven van discussies in de kantlijn over christelijke levensstijl die eerder verdeeldheid en spanning scheppen dan de gemeente samenhouden op de weg van Christus. (Let op: Het open gesprek hierover is een oefening in christelijke liefde!)
- Bestaat er zoiets als een onderscheid tussen (kern)dogma en theologische opinie? Geef enkele voorbeelden.
Deze video is aan het begin van de verkondiging getoond: Why I hate religion, but love Jesus.

